Het ontstaan van het bezoekerscentrum Grenzeloos

BEZOEKERSCENTRUM GRENZELOOS DOLDERSUM

In Doldersum bij Grenzeloos Slapen – Eten – Beleven is 20 april 2022 een bezoekerscentrum geopend.

Lokale recreatieondernemer Eduard Schipper en Hellen Dam (lid van Weldadig Oord) runnen sinds 20 jaar een restaurant met o.a. slaapgelegenheid in Doldersum (gemeente Westerveld).
Ze zijn de enige recreatie ondernemer in deze kern (Doldersum)

De locatie ligt gelegen direct tegen het Nationaal Park Drents Friese Wold en de Maatschappij van Weldadigheid. Tevens ga je hier zo de grensstreek over richting Noordwolde.

Wat Eduard en Hellen een aantal jaar geleden ontdekten was, dat de vraagstelling anders ging worden van de meerdaagse gast en de daggast.
Met veel folders gingen gasten het gebied in. Veel losse informatie dus.  We probeerden te verbinden, maar als je veel informatie mondeling verstrekt, is het altijd maar de vraag wat blijft hangen bij de gast.

Er werd nagedacht om een stuk ruimte van het bedrijf, ongeveer 60 m2 op te offeren puur voor informatieverstrekking.
Deze gedachte werd gedeeld met Weldadig Oord – Gemeente Westerveld en Ondernemers uit de omgeving.

Eduard en Hellen namen het besluit om deze op te gaan knappen, maar niet voor feesten en partijen, maar puur voor informatie verstrekking.

De ruimte werd gestript van binnen en buitenkant. Vergunning voor het aanzicht (ramen dicht) werd aangevraagd, (want als je een verhaal verteld, wil je niet gestoord worden door prikkels van buitenaf)

In deze ruimte komen de volgende verhaallijnen voor.

Verhaallijnen

Maatschappij van Weldadigheid Advies proefkolonie en vanuit Doldersum wandel en fietsadviezen via QR en pdf document Marketing Drenthe.
Zorgvlied – Landbouwinstituut Advies wandeling en fietstochten via QR naar Zorgvlied, daar waar landbouwinstituut heeft gestaan en pdf document Marketing Drenthe.
Drents Friese Wold Advies uitkijktoren in Doldersum en Appelscha en via QR wandel en fietsadviezen en pdf document Marketing Drenthe.
Doldersummerveld Advies Monument van Doldersum en QR wandel en fietsadviezen en pdf document Marketing Drenthe.
Veenhuizen Advies Veenhuizen en o.a. Maallust  en QR fietsadviezen en pdf document Marketing Drenthe.
Noordwolde Advies Riet en Rotan en QR wandel en fietsadviezen en pdf document Marketing Drenthe.
Holtingerveld – Havelte Advies Holtingerveld – OR wandel en fietsadviezen  en pdf document Marketing Drenthe.

Het is vrij toegankelijk!

Het bezoekerscentrum is open als het restaurant ook open is.

Paneel met dorpen

Diever – Shakespaere
Havelte – oude houtwallen
Appelscha – MTB
Steenwijk – shoppen en Willemsoord de start van de kolonisten.
Ruinen – oudste Brink
Dwingeloo – Planetron en sterrenstelsel

Naar deze dorpen wandel en fietsadviezen via QR en pdf document Marketing Drenthe.

Elsjen Roelofs Lokaal verhaal van Doldersum met verwijzing naar het boek Elsjen van Janne Ijmker
Paneel met oudheid van Doldersum Karrespoor met advies wandeling QR en via pdf document marketing Drenthe.
Baron van Felz
Sofia hoeve
Schaapsherder Doldersum met zeldzame ras
Aanleg Huenderweg door notaris uit Steenwijk
De werkende Wees

De eigenaar van Grenzeloos is een nazaat van een kolonist. Een weeskind uit Tholen.

Door dit verhaal zo geïnspireerd dat de eigenaren van Grenzeloos in samenspraak met Maallust bierbrouwerij een eigen bier gebrouwen, wat de werkende wees heet. Blond bier met 6,3 % alcohol.

Translate »